Міжнародна наукова конференція присвячена 925-річчю від першої писемної згадки про місто Дубно

Розділ: Новини

Шановні колеги! У 2025 році виповнюється 925 років від першої писемної згадки про місто Дубно. З цієї нагоди, Державний історико-культурний заповідник м. Дубно проводить Міжнародну наукову конференцію присвячену новим дослідженням міської і регіональної історії, питанням збереження та популяризації історично-культурної спадщини міст та сіл України. Захід заплановано провести у вересні 2025 р. у Дубенському замку.

Передбачається розгляд наступних напрямків досліджень:

1.  Історично-культурні процеси на Дубенщині та Волині від найдавніших часів до сьогодення;

2.  Джерела до вивчення минулого Дубна та Волині (археологія, архітектура, мистецтво, фольклор, джерелознавство, етнографія, антропологія та ін.);

3.  Видатні діячі та їхня роль в історії Дубна та Волині;

4.  Сфери життя в українських містах та поза ними (політика, економіка, культура, релігія, повсякдення): суперечності та взаємодії;

5.  Дослідник на шляху пізнання минулого: біографії та внески науковців у вивчення актуальних питань історії і культури міст;

6.  Досвід, правові аспекти, проблеми реставрації та музеєфікації пам’яток: пошук рішень супроти кризових явищ;

7.  Пам’ятки минулого та туристична галузь: маршрути, інформаційні технології, популяризація історико-культурної спадщини в Україні;

Отримані матеріали будуть опубліковані у шостому випуску Дубенського наукового вісника.

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ:

1.  До друку приймаються статті українською, польською, російською та англійською мовами, набрані у текстовому редакторі Microsoft Word for Windows.

2.  Шрифт – Times New Roman, розмір шрифту – 12 кеглів, міжрядковий інтервал – 1,5. Текст набирається без переносів слів. Абзацні відступи робляться автоматично без використання пробілів і табуляції; Обсяг друкованого тексту – до 12 сторінок книжкової орієнтації формату A4.

3.  Текст статті записується в окремий файл, який підписується прізвищем автора (наприклад – Дмитренко.doc). В окремому текстовому файлі подається список та назви ілюстрацій і підписується прізвищем автора (наприклад – Дмитренко_спис_рис.doc). Ілюстрації записуються в окремі підписані файли (наприклад – Рис_1) і розміщуються в спільній папці, що підписана прізвищем автора (наприклад – Дмитренко_рис). Посилання на додані ілюстрації у тексті обов’язкові!

4.  Географічні назви подаються за офіційно прийнятою транскрипцією.

5.  Посилання в тексті на джерела та літературу обов’язкові (!) і подаються в квадратних дужках за таким зразком: [7, с. 123], [18, s. 55] або [9, c. 44, рис. 2]. Якщо посилання йде на декілька позицій, тоді [7; 15; 36]. Якщо на архівні джерела, тоді [22, арк. 168, 177 зв.].

6.  В кінці статті обов’язковим є список використаних джерел та літератури, що оформляється під заголовком Джерела та література в алфавітному порядку за вимогами державних стандартів (Бюлетень ВАК України, № 5, 2009. Форма 23).

7.  До статті додається список використаних скорочень. Наприклад: ДІКЗД – Державний історико-культурний заповідник м. Дубна, ЛНБ – Львівська Національна бібліотека ім. В. Стефаника, МДАПВ – Матеріали та дослідження з археології Прикарпаття і Волині, УІЖ – Український історичний журнал.

8.  Автори подають про себе такі відомості:

· прізвище, ім’я, по-батькові (повністю);

· науковий ступінь, учене звання;

· місце роботи, посада;

· адреса для листування, телефон (роб., моб.), електронна пошта.

Деталі проведення конференції (точна дата, година, місце) будуть повідомленні авторам після завершення прийому матеріалів у вигляді Запрошення. Учасники конференції, що особисто взяли участь у роботі конференції отримують науковий збірник матеріалів. Транспортні витрати та проживання учасників конференцій – за рахунок учасників та відряджувальних організацій.

За зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо, відповідальним є автор. Редгрупа залишає за собою право відбору доповідей для включення до програми та збірника матеріалів конференції.

Матеріали приймаються до 1 серпня 2025 р. за поштовою адресою:

Державний історико-культурний заповідник м. Дубно Вул. Замкова, 7а

м. Дубно, Рівненська обл. 35604

Або на електронну пошту: zamok.robota@ukr.net

Телефони для довідок: (03656) 3-24-64. 0999539490 – Любецька Надія Олександрівна – заступник директора з наукової роботи.

0977707506 – Пшеничний Юрій Леонідович – заввідділом історії

Матеріал надано Державним історико-культурним заповідником м. Дубно 

2025-04-14